MS 2011 - Troubleshooting Microsoft Exchange Server 2003
- wykład
- laboratorium
- prezentacje
- ćwiczenia praktyczne
- dyskusje
- pytania i odpowiedzi
- administracja
- certyfikowany trener
- materiały szkoleniowe (w wersji papierowej)
- notatnik, długopis
- lunch
- kawa, herbata, napoje, ciasteczka
- dyplom
- zaświadczenie o ukończeniu kursu
- 2-tyg pomoc email
Szkolenie jest przeznaczone dla osób, które posiadają już doświadczanie z Exchange Server 2003. Trzy dniowe warsztaty mają na celu zaznajomienie uczestników z typowymi zagadnieniami dotyczącymi zarządzania serwerem Exchange 2003.
Nauczenie zagadnień dotyczących identyfikowania i rozwiązywania problemów z Microsoft Exchange Server 2003. Zdobycie umiejętności pozwalających na wykrywanie i przywracanie funkcjonalności w zakresie połączeń do i z serwera, folderami publicznymi i skrzynkami pocztowymi, funkcjonowaniem Outlook Web Access oraz zabezpieczeniami.
Wymaganiem wstępnym do udziału w szkoleniu jest znajomość ukończenie kursów MS 2400 lub doświadczenie w pracy z Exchange Server.
- Nabycie umiejętności identyfikowania i rozwiązywania problemów.
- Identyfikacja i rozwiązywanie problemów z połączeniem i problemów wynikających z protokołów rozpoznawania nazw hostów.
- Identyfikacja i rozwiązywanie problemów z folderami publicznymi i skrzynkami pocztowymi.
- Identyfikacja i rozwiązywanie kwestii front-end server i back-end server, które powodują problemy z Outlook Web Access.
- Identyfikacja i rozwiązywanie problemów z wirtualnymi serwerami protokołów sieciowych takimi jak SMTP, IMAP oraz POP.
- Identyfikacja i rozwiązywanie problemów z połączeniami między serwerami z Exchange Server 2003, między Exchange Server 2003 i innymi systemami przesyłania wiadomości oraz problemami z konfiguracją transmisji.
- Identyfikacja i rozwiązywanie problemów z przepustowością, usługami, uszkodzeniami bazy danych, awariami usług, przestrzenią na dysku i innymi problemami z wydajnością serwera.
- Identyfikacja i rozwiązywanie problemów z szyfrowaniem i podpisem elektronicznym oraz problemami powodowanymi przez wirusy.
- Identyfikacja i rozwiązywanie problemów związanych z migracją z Exchange Server 5.5 do Exchange Server 2003.
- Identyfikacja odpowiednich narzędzi, procesów i procedur w planowaniu strategii rozwiązywania problemów.
















